Wydarzenia


Sanki

Sanki
Za oknami piękna zima, dużo śniegu spadło..... choć wiele dzieci i dorosłych jest chorych to nie poddaliśmy się i znaleźli się ochotnicy na wspólne wyjście. Mamy piękna okolice i warunki na śnieżną zabawę, dzięki temu mogliśmy się wszyscy fajnie bawić zjeżdżając z górki na tym co każdy przyniósł z domu. Było fajnie dzięki Panu Bogu za to jak stworzył dla nas przyrodę jak również za ludzi którzy chcą się wspólnie się bawić na zewnątrz.
U nas ferie za nami i nie będzie już tyle wolnego na beztroską zabawę, ale za niedługo znów się coś wymyśli.

Niepełnosprawność

Niepełnosprawność

Na naszym ostatnim spotkaniu biblijnym dla dzieci poruszaliśmy temat niepełnosprawności. Pokazywaliśmy dzieciakom miejsca w Piśmie Świętym gdzie było napisane o ludziach niepełnosprawnych. Historie związane z nimi a najważniejsze to jakie Pan Jezus miał podejście do ludzi którzy byli niepełnosprawni. On ich leczył i nie omijał. Każdy kto do niego się zwrócił otrzymał pomoc.

Tym razem odwiedziliśmy taką osobę zamkniętą w czterech ścianach przez całe swoje życie, tak naprawdę to zamknięta w swoim ciele. Człowiek odwiedzający taką osobę dostrzega dopiero wtedy ile tak naprawdę w życiu ma. Przestaje narzekać.
Zaśpiewaliśmy tam kilka pieśni nigdy tak dobrze nam śpiew nie szedł. Dzieci obserwowały podczas śpiewu każdy ruch tej osoby a po chwili dostrzegły mały uśmiech na twarzy chorego człowieka ich reakcja była bezcenna w ogóle ta chwila była bezcenna. Taki mały uśmiech był wszystkim czego potrzebowaliśmy w tym dniu. Oby dzieci zapamiętały tą lekcję na długo.

Rodzice

Rodzice

Szacunek dla rodziców czasem nie jest łatwym tematem dla dorosłych w porównaniu do dzieciaków. Otwarcie mówią kiedy nie szanują swych rodziców i nie czują się z tym dobrze.Wiedzą kiedy przekroczyły granice dobrego zachowania. Tak zwane pyskowanie czy chwilowa złość z powodu innego zdania rodziców to powszechne u dzieci. Nie jest to łatwy temat bo złość na rodziców może mieć różne podłoże, ale po mimo tego trzeba z tym walczyć aby to uczucie nie zapanowało nad naszym sercem. 

Mamy szanować naszych rodziców to dotyczy i dzieci i dorosłych. Cieszmy się tym póki są przy nas bo kiedy ich zabraknie zostanie pustka którą nikt z ludzi już nie zapełni.